Wynajem lokali biurowych – najważniejsze kwestie, o których powinien wiedzieć najemca

Rynek wynajmu powierzchni biurowych kwitnie i coraz więcej firm poszukuje nowego miejsca, w którym będą oni mogli założyć główną siedzibę dla swojej działalności. Wynajem biura to proces, który wymaga czasu, cierpliwości i wysiłku. Właściciele firm nie zawsze są pewni tego czego oczekują od wynajmowanej powierzchni biurowej, przez co poszukiwania stają się dłuższe i trudniejsze. Na co więc zwrócić uwagę zarówno podczas poszukiwań odpowiedniej przestrzeni biurowej, jak i w momencie podpisywania umowy z osobą wynajmującą? W poniższym artykule znajdziesz cenne rady i wskazówki, dzięki którym znalezienie i wynajem biura, nie będą już dla Ciebie problemem!

 

Na co zwrócić uwagę poszukująć biura na wynajem?

Decydująć się na wynajem biura musimy zastanowić się przede wszystkim nad potrzebami naszego przedsiębiorstwa. Czy ma być to przestrzeń otwarta, w której pracownicy będą wspólnie wykonywać codzienne zadania czy też podzielona na sekcje lub tzw. boxy, w których każdy pracownik będzie mógł skupić się na swoich obowiązkach. Weź więc pod uwagę rodzaj prowadzonej przez Ciebie działalności, liczbę osób pracujących w danym miejscu oraz Twoje plany na przyszłość, związane z rozwojem firmy. Dopasowanie wynajmowanego biura do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa, pozwoli Ci uniknąć męczących przeprowadzek w przyszłości. Zwróć również uwagę na rozmiar przestrzenii biurowej. Zbyt małe biuro może okazać się niewygodne zarówno dla pracowników, jak i ewentualnych klientów, którzy mogliby pojawić się w siedzibie naszej firmy. Oczywiście, wymienione powyżej kwestie są ważne, jednak najważniejsze na co musisz zwrócić uwagę to czynsz jaki przyjdzie zapłacić za wynajem biuraprzez określony okres czasu, zapisany w umowie najmu. Choć standard biura ma znaczenie, nie możesz pozwolić sobie na coś, na co po prostu Cię nie stać. Zaoszczędzone na wynajmie pieniądze powinieneś przeznaczyć na zakup wyposażenia biura czy wynajem firmy odpowiedzialnej za sprzątanie biura.

 

Warto więc dokładnie przemyśleć możliwości oraz potrzeby przedsiębiorstwa, ponieważ pozwoli nam to znaleźć rozwiązania, dzięki którym pracownicy zyskają odpowiednie miejsce do wykonywania swoich obowiązków, a my będziemy mogli cieszyć się efektami ich pracy, bez zamartwiania się o sprzątanie wynajmowanego biura.

 

Co powinno znaleźć się w umowie najmu powierzchni biurowej?

Wynajem biura powinien być potwierdzony umową najmu. Umowa ta musi być stworzona w sposób prawidłowy i zrozumiały zarówno dla osoby wynajmującej, jak i najemcy. Stworzenie umowy w sposób zgodny z prawem, nie jest łatwym zadaniem, którym może zająć się każdy. Dlatego też, w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy prawnika i notariusza. W umowie powinny znaleźć się informacje takie jak np. dane osobowe obu stron, dane adresowe wynajmowanego pomieszczenia oraz informację o miesięcznej kwocie czynszu, ale też sposobie w jakim będzie on przekazywany do osoby wynajmującej.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.herbewo.krakow.pl.

Wynajem lokali biurowych – najważniejsze kwestie, o których powinien wiedzieć najemca
Przewiń do góry