Ważne kwestie przy wyborze lokalu pod biuro- co powinno zwrócić Twoją uwagę?

Sytuacja na rynku nieruchomości najczęściej jest dynamiczna i może mocno zmieniać się w czasie. Za pewne też z tego względu nigdy nie zaleca się poszukiwań lokalu w ostatniej chwili, kiedy trzymają nas terminy i kiedy musimy znaleźć cokolwiek. Niestety, w takiej sytuacji bardzo często rzeczywiście znajdujemy „cokolwiek”, a więc lokal, który tylko w niektórych kwestiach nam odpowiada, a na pozostałe musimy przymknąć oko. Chcąc wybierać rozsądnie biuro do wynajęcia dla firmy prawniczej dajmy sobie czas co najmniej kilku miesięcy- nawet 2 lub 3 miesiące to odpowiedni zapas czasu na to, aby przeszukać oferty i móc pójść odwiedzić te lokale, które wybierzemy spośród wielu ogłoszeń.

Czas określić swoje potrzeby

Każda firma jest inna i to właśnie z tego względu już na starcie warto wypisać sobie najważniejsze cechy, jakie powinno posiadać najlepsze dla nas biuro do wynajęcia. Kraków daje nam ogromne pole do popisu w kwestii wyboru lokalu- jest tutaj naprawdę wiele możliwości. Wielkie biurowce, lokale w centrum, biura w zabytkowych budynkach, niewielkie lokale na obrzeżach- wszystko zależy więc od naszych potrzeb i preferencji, a także od tego, jakim budżetem dysponujemy. Taki budżet też warto określić sobie już na starcie- koszty wynajmu będą bowiem nam towarzyszyły przez cały czas prowadzenia działalności. Wybierając biuro do wynajęcia dla firmy prawniczej przeanalizujmy takie kwestie jak chociażby:

  • Preferowaną wielkość lokalu- nikt nie chciałby wynająć drogiej klitki, z której nasza firma szybko wyrośnie. Z kolei płacenie wysokiego czynszu za przestrzeń, której nie będziemy w stanie w żaden sposób wykorzystać również nie jest dobrym rozwiązaniem.
  • Lokalizacja- to bez wątpienia jedna z tych zmiennych, które najmocniej wpływają na ceny najmu. Lokale w bezpośrednim centrum mogą mieć naprawdę wysokie ceny, bardzo często jednak to właśnie te lokalizacje są uważane za najbardziej prestiżowe. Jeśli więc chcemy zaprezentować naszą kancelarię z jak najlepszej strony- ta lokalizacja może mieć naprawdę spore znaczenie. Kancelarię bowiem często odwiedzają jej klienci, co oznacza także, że warto zwrócić uwagę na to, czy pod lokalem będzie gdzie zaparkować. W zabytkowym centrum bardzo często mamy do czynienia z płatnymi strefami parkowania.
  • Możliwość dostosowania lokalu do konkretnych potrzeb- takie potrzeby mogą być różne. Możemy na przykład potrzebować jednego, większego pomieszczenia, które zaaranżujemy jako sale konferencyjną. Nie bez znaczenia jest też układ pomieszczeń w takim lokalu, dostępność takich udogodnień jak klimatyzacja czy też winda.
  • Charakter budynku, w którym będziemy wynajmować biuro- zupełnie inny klimat będzie nam towarzyszył w nowym, minimalistycznie zaprojektowanym biurowcu, a inny w historycznej, zabytkowej kamienicy. Niejednokrotnie przedsiębiorcy są w stanie sporo dopłacić po to, aby wynająć lokal w centrum w kamienicy z niesamowitym klimatem lat minionych. Szczególne znaczenie ma to w miastach o bogatej historii, takim miastem jest właśnie Kraków.

Przykładowe ogłoszenia dotyczące wynajmu biur znajdziesz na: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-biura/

Ważne kwestie przy wyborze lokalu pod biuro- co powinno zwrócić Twoją uwagę?
Przewiń do góry