Tuleje rozprężne – części do maszyn

Szukasz części do maszyn? Potrzebujesz porady w doborze tulei rozprężnych? My Ci pomożemy w zakupie odpowiednich. Przygotujemy je na Twoje specjalne zamówienie.

Czym są tuleje rozprężne?

Należą do tzw. tulei montażowych, które są częściami konstrukcyjnymi różnych maszyn. Mocuje się nimi koła napędowe albo sprzęgła na osiach wału. Wykonuje się je z różnych materiałów, mają one także różne wymiary czy moment skrętny lub tolerancje. Tuleje rozprężne wykorzystywane są do sztywnego połączenia kół napędowych z wałem. Pozwala na to siła tarcia powstająca przy rozprężeniu części w kierunku promieniowym. Charakteryzują się montażem z zaciskaniem pierścienia, co oznacza, że mocuje się je bez użycia rowka wpustowego oraz wpustu. Dzięki temu możemy je łatwo zamontować, a także zdemontować. Nie potrzebujemy do tego specjalnej obróbki części. Nie trzeba ich precyzyjnie układać i pozycjonować względem wału. Dodatkowym atutem tulei rozprężnych jest zdolność pracy w zarówno niskich, jak i wysokich temperaturach. Mogą one dochodzić nawet do 150°C. Tuleje rozprężno-zaciskowe są samocentrujące. Inaczej można je też nazywać tulejami mocująco-zaciskowymi. Oznacza to, że mają za zadanie odpowiednio mocować i zaciskać elementy konstrukcji. Posiadają średnice w granicach od 6 mm do 300 mm. Potrafią przenosić moment nawet do 68 000 Nm. Tuleje pozwalają napędzać używane przez was maszyny i zapewniają im odpowiednie działanie. Prawidłowe funkcjonowanie maszyn w różnych rodzajach przemysłu pozwala na prowadzenie firmy na najwyższym poziomie.

Różne rodzaje i zastosowania tulei

Oprócz tulei rozprężnych wyróżniamy tuleje poliuretanowe, stożkowe i cylindryczne. Mogą to być, np. tuleje wykonane z włókna szklanego, które dodatkowo pokryte są poliuretanem oraz gumą. Noszą one nazwę sleeves i wykorzystywane są głównie w procesach druku albo laminacji. Tuleje mogą być nieprzewodzące, półprzewodzące i przewodzące. Wytwarzane przez nas tuleje są z najlepszej jakości materiałów, które gwarantują wysoką trwałość, odporność oraz wytrzymałość. Dodatkowo w procesie tworzenia zwracamy uwagę na precyzję i szczegóły, a także stosujemy się do norm międzynarodowych. Tuleje rozprężne możemy wykorzystywać też w technice pozwalającej na powlekanie puszek na napoje czy nawet do obrabiania zwojów z aluminium lub stali nierdzewnej.

Firma Hannecard przeprowadza różnorodne badania pozwalające na wytworzenie najlepszych na rynku tulei rozprężnych. Stawiamy na rozwój i zadowolenie naszych klientów, a także na ich bezpieczeństwo.

Tuleje rozprężne – części do maszyn
Przewiń do góry