Problem łysienia oraz różnego rodzaju problemy ze skórą głowy

Wypadanie włosów powinno zaalarmować nas i zwrócić nam uwagę na fakt, że coś niedobrego dzieje się z naszą skórą głowy. W takim przypadku najlepiej jest od razu umówić się na wizytę w gabinecie trychologicznym, gdzie odpowiedni specjalista będzie mógł ocenić, jaka jest przyczyna utraty włosów. Samo łysienie  nie jest niczym przyjemnym, ale istnieje wiele metod na to, aby je zatrzymać, a potem odzyskać piękne, zdrowe włosy. Ogromna rola wyglądu w biznesie, a także chęć zachowania pewności siebie, troska o własny wizerunek- wszystko to skłania nas do tego, aby jednak zająć się posiadanym problemem w sposób jak najbardziej profesjonalny.

 

Każdy problem można spróbować rozwiązać

 

Jeśli więc nie pomagają suplementy diety i kosmetyki z drogerii- trzeba pomyśleć o jakiejś bardziej specjalistycznej terapii. Łysienie może być spowodowane niewłaściwą pielęgnacją oraz nieodpowiednim trybem życia. Może mieć też podłoże genetyczne, ale też możemy mieć do czynienia z łysieniem androgenowym- co ciekawe, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Do częściej występujących schorzeń obejmujących skórę głowy można zaliczyć łojotok, suchość skóry głowy, łojotokowe zapalenie skóry głowy, atopowe zapalenie skóry głowy oraz zapalenie mieszków włosowych. Alarmująca może być dla nas sytuacja, w której drapiąc się po głowie zauważamy pod paznokciami jakąś substancję- taki problem może być powiązany z wypadaniem włosów.

 

Jak poznać przyczynę wypadania włosów?

 

W gabinecie trychologicznym istnieje możliwość wykonania bardziej specjalistycznych badań diagnostycznych. Jedno z takich badań odbywa się z wykorzystaniem specjalnego urządzenia, które umożliwia bardzo duże powiększenie obrazu- jest to coś na kształt mikroskopu, który podłącza się do komputera. https://centrumzdrowegowlosa.pl/kontakt/ Podczas takiego badania można dokładnie zobaczyć to, czego nie widać gołym okiem. Mikroskopowe badanie skóry głowy bardzo często przyczynia się do postawienia prawidłowej diagnozy. A wiedząc już coś więcej o przyczynie złego stanu naszych włosów- można rozpocząć terapię zaradczą.

 

Problem łysienia oraz różnego rodzaju problemy ze skórą głowy
Przewiń do góry